Tisíc a jedna noc online - herci

Bergüzar Korel – Sehrazat Evliyaoglu

Toto je Šeherezáda, tedy hlavní hrdinka seriálu. Vstním jménem Bergüzar Korel. Narodila se přímo v tureckém Istanbulu 2. září 1982. Kromě seriálu Tisíc a jedna noc toho příliš nenhrála. Všimnou jse si j předtím mohli asi pouze ve filmu Údolí Vlků, což ale nepatří ke zrovna moc povedeným filmům z prostředí války v Iráku. Je to dcera dvou hereckých rodičů, takže její životní cesta herečky asi nikoho úplně nepřekvapila. Zajímavé je, že tato herečka má titul mgr. Je také velmi důležité dodat, že je vdaná a má syna. Jistě se tedy dokáže do role zoufalé matky velmi dobře vcítit.


Halit Ergenç – Onur Aksal

Jako snad všichni v tomto seriálu i hlavní mužskou postavu hraje turecký herec. Jmenuje se Halit Ergenç a k tomuto sriálu se dostal skutečně velmi zajímavým a na herce jistě také velmi neobvyklím způsobem. Halit Ergenç totiž uněj bude tak slavná osbnost a turecká celebrita. Původně totiž studoval něco úplně jiného. Studova totiž mořskou architekturu a vědu o moři. Netrvalo to však velmi dlouho a on si uvědomil, že ho srdce táhne k úplně jinému oboru. Začal se tedy věnovat herectví a stal se poměrně významným divadelním herce. Potm následovaly nějaké reklamy až se konečně objevila skutečně velká a významná role v seriálu Tisíc a jedna noc.

Tardu Flordun – Kerem Inceoglu

Postavu Kerema nestvárnil nikdo jiný, než herec, který je z mladých herců v seriálu Tisíc a jedna noc patrně nejslavnější. Je to známý Tardu Flordun. Tardu vysutdoval divadlo a také se divadlem začal na konci devadesátých let živit. Měl skutečně úspěch a dostal se až do Londýna. Postupně si ho v divadle všimnuli i lidé z televize a tak se tvář Tardu Florduna začala objevovat čím dál častěji prostřednictvím televizní obrazovky v každé turecké domácnosti. Tardu si zahrál i ve filmu.

Ceyda Düvenci – Bennu Ataman

Další významnou ženskou postavou v seriálu je Bennu Ataman, kterou nehraje nikdo jiný než Ceyda Düvenci. Také tato turecká herečka pochází z rodiny, která je známá svým zaměřením na umění. rpto jistě její kariéra významné herečky nikoho v Turecku mnoho nešokovala. Je to velmi zkušená seriálováherečka, která se objevila na televizní obrazovce v celé řadě méně či více významných rolí a to již od poloviny devadesátých let.